Naujienos

                                                                                                                                                         

2024-05-27

 

Pivašiūnų globos namų administratorė Onutė Slavinskienė: „Darbas šioje srityje man suteikė galimybę tapti svarbia komandos dalimi“


Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namuose dirbanti Onutė Slavinskienė pasakoja, kad savo karjerą globos namuose pradėjo nuo 2015 m. Iš pradžių ji buvo buhalterė, o 2019 m., centralizavus savivaldybės buhalterinę apskaitą, tapo šių namų administratore. Moteris džiaugiasi, kad turi galimybę dirbti su gerais žmonėmis.

 

Onutė pasakoja, kad jos profesinė kelionė prasidėjo 1982 metais, kai baigė Lietuvos Žemės Ūkio Akademiją ir įgijo buhalterinės apskaitos specialybę. 

 

„Ilgus metus dirbau buhaltere, ir tai mane įkvėpė pasirinkti administratorės darbą, kurio pagrindinė funkcija taip pat susijusi su dokumentų tvarkymu. Daug metų dirbdama buhaltere, įgijau patirties ir žinių, kurios padėjo pereiti į naujas pareigas be didelių iššūkių“, – pasakoja O. Slavinskienė.

 

Onutė pradėjus dirbti administratore, su dideliais iššūkiais nesusidūrė, nes jau buvo gerai susipažinusi su globos namų veikla.

 

„Vis dėlto teko konsultuotis su kolegomis ruošiant įvairias tvarkas ir rašant įsakymus. Taip pat konsultavausi su darbo inspekcija darbuotojų įdarbinimo klausimais. Ši patirtis padėjo geriau suprasti administracinio darbo specifiką ir sėkmingai vykdyti savo pareigas“, – pasakoja ji.

 

Pokyčiai ir tobulėjimas

 

Bėgant metams keičiasi ne tik kolektyvas, bet ir aplinka, darbo specifika, lūkesčiai bei reikalavimai. O Pivašiūnų globos namų veikla išsiplėtė labai ženkliai.

 

„Per mano darbo laiką žymiai padidėjo darbuotojų skaičius, nes pradėta teikti pagalbos į namus ir asmeninio asistento paslaugos. Šie pokyčiai rodo, kad globos namai nuolat tobulėja ir plečia savo paslaugų spektrą, siekdami geriau atitikti gyventojų poreikius“.

 

Iš išorės Onutė atrodo labai rami ir gera moteris, bet kas liečia darbo kokybės gerinimą, ji tampa „visų galų meistrė“.

 

„Siekdami pagerinti globos namų teikiamas socialines paslaugas, reikalaujame, kad visi darbuotojai būtų įgiję profesinį išsilavinimą. Tai padeda užtikrinti, kad mūsų komandoje dirba kvalifikuoti specialistai, galintys suteikti aukščiausios kokybės paslaugas mūsų globotiniams“, – kalbėjo pašnekovė.

 

Direktoriaus dešinioji ranka

 

Administratorių darbas yra labai atsakingas, reikalaujantis daug atidumo ir Iaiko, bet Onutė šiame darbe jaučiasi „kietas riešutėlis“, kurios žinių kartais prireikia net pačiam direktoriui.

 

„Mano pagrindinis tikslas kaip globos namų administratorės yra užtikrinti, kad visi globos namų dokumentai būtų tvarkingi ir laiku informuojamas rajono socialinės paramos skyrius apie gyventojų kaitą. Taip pat tiksliai vedu darbuotojų darbo laiko apskaitą, siekiant užtikrinti sklandų globos namų darbą ir tinkamą darbuotojų veiklą“, – užtikrintai pasakoja administratorė. 

 

Laisvalaikio pomėgiai

 

Žmogaus gyvenimą sudaro ne tik intensyvus darbas, bet ir laikas sau – poilsis. O Onutė laisvalaikį leidžia prižiūrėdama savo gėles ir tvarkydama aplinką.

 

„Laisvalaikis man yra labai svarbus, nes padeda atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. Vasarą daug laiko skiriu namų aplinkos tvarkymui ir gėlių auginimui, kurios reikalauja nemažai priežiūros. Žiemą mėgstu žiūrėti televizijos laidas, skaityti knygas ir žurnalus“.

 

Onutė sako, kad šios veiklos padeda atitraukti mintis nuo darbo ir pasinerti į mėgstamas temas bei hobius.

 

Patarimai jaunimui

Dažnai jaunimas bijo pagyvenusių žmonių, todėl renkasi darbą prie kompiuterių, bet Onutė sako, kad socialinės srities specialybės dabar labai paklausios.

 

„Jaunuoliams, kurie sugeba bendrauti su senyvo amžiaus ir negalią turinčiais žmonėmis, patarčiau rinktis socialinės srities specialybę. Šiuo metu ši specialybė yra labai paklausi ir suteikia galimybę lengvai įsidarbinti baigus mokslus. Darbas socialinės globos srityje yra ne tik profesinė, bet ir asmeninė prasmė, padedanti prisidėti prie visuomenės gerovės ir teikianti didelį pasitenkinimą“. 

 

Pivašiūnų globos namų informacija


   

                                                                                                                                                         

2024-05-17

 

Daugų vokalinis ansamblis „Suvingio banga“ svečiavosi Pivašiūnų globos namuose

 

 

Gegužės 16 d. Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namuose vyko ypatinga kultūrinė šventė – svečiavosi Daugų vokalinis ansamblis „Suvingio banga“, vadovaujamas Stasės Maževičienės. Ansamblis, kurio narės yra auksinių balsų savininkės, dovanojo globos namų gyventojams ir darbuotojams nepamirštamą muzikinę popietę.
Popietę pradėjo bendrijos „Viltis“ padalinio vadovė Danutė Laukaitienė, kuri jautriai deklamavo eiles. Muziką šiam pasirodymui akomponavo daugiškis Vidas Balkus, kurio talentas ir profesionalumas praturtino ansamblio pasirodymą.
Šios dienos proga popietėje dalyvavo globos namų vadovybė. Pivašiūnų globos namų direktorius Sigitas Karlonas, administratorė Onutė Slavinskienė ir socialinė darbuotoja Dalė Berštienė. Jų buvimas parodė renginio svarbą ir bendruomeniškumo jausmą, kuris jungia visus globos namų gyventojus ir darbuotojus.

 
    
    


                                                                                                                                                                

2024-05-07

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena globos namuose

 

Pivašiūnų globos namuose vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šventė prasidėjo šiltomis organizatorių deklamuojamomis eilėmis. Dalė Kočiūnė ir Tomas Murauskas pasveikino senelius, įstaigos darbuotojus ir įstaigos vadovą Sigita Karloną su šia gražia diena, atkreipdami dėmesį į spaudos, kalbos ir knygos svarbą mūsų gyvenime. Visi susirinkę į šventę džiugiai bendravo, dalinosi prisiminimais ir patirtimi, ką reiškia jiems ši diena. Be to, buvo organizuota muzikinė programa, kurioje dalyvavo muzikantas Tomas Murauskas. Jo atlikta muzika padėjo sukurti šventinę atmosferą, prisidėjo prie bendravimo ir džiaugsmo. Ši diena Pivašiūnų globos namuose buvo ne tik puikus būdas pagerbti spaudą, kalbą ir knygą, bet ir suteikė galimybę bendrauti, dalintis savo nuomone ir prisiminti svarbias vertybes.


    
   

                                                                                                                                                                

2024-04-23

Pivašiūnų globos namuose – žąsies plunksnos edukacija

 

Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namai virto neįprasta veiklos vieta, kai ten vyko žąsies plunksnos rašymo edukacija. Šią netradicinę pamoką vedė Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaizdinės informacijos rengimo darbuotoja Auksė Čyžiūtė.
Nors iš pradžių kai kurie seneliai jautėsi nedrąsūs ir skeptiškai žvelgė į šią naują patirtį, jie greitai pamiršo visas abejones, kai pajuto šios veiklos magiją. Edukacijos metu seneliai prisipažino, kad daugeliui iš jų tai buvo pirmas kartas rašyti plunksna, ir šis atradimas suteikė nepaprastą džiaugsmą. Tai buvo ne tik meninis išbandymas, bet ir galimybė atgaivinti senus, beveik užmirštus įgūdžius.
Nepamirškime paminėti ir to, kad šioje edukacijoje dalyvavo ne tik globos namų gyventojai, bet ir šios įstaigos darbuotojai. O net pats direktorius Sigitas Karlonas prisijungė prie šio meno žaidimo, parodydamas, kad kūrybinis bendravimas nežino amžiaus ribų ar pareigų.
 

 
    
   
   

                                                                                                                                                                

2024-04-11

Pivašiūnų globos namuose skambėjo neįprasta muzika


Pivašiūnų globos namuose ne tik puoselėjama globa ir rūpestis senjorams, bet ir kuriama ypatinga atmosfera, prisotinta meninio dvasingumo. Šį kartą į globos namus atvyko neįprasti svečiai – etnomuzikologas ir muzikos mokytojas Arvydas Kirda ir Meno ir sporto mokyklos  muzikos mokytojas Algirdas Glovickis, kurie seneliams padovanojo muzikinį renginį.
Arvydas Kirda, gerai žinomas ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje muzikos scenoje, įkvėptas noro padovanoti seneliams išskirtinį muzikinį potyrį. Jo bandonijos garsai pradėjo skambėti per globos namų sienas, atnešdami įstaigos gyventojams džiaugsmą ir ramybę. O Meno ir sporto mokyklos muzikos mokytojas, sukurdamas deramą akompanimentą altu, prisidėjo prie šios nepakartojamos muzikinės kelionės.
Taip pat svarbu paminėti, kad renginyje dalyvavo ir Pivašiūnų globos namų direktorius Sigitas Karlonas, kuris su džiaugsmu ir pasididžiavimu stebėjo, kaip menas ir muzika sukuria ypatingą bendrystės atmosferą.
Šis muzikinis renginys ne tik suteikė malonumą klausytojams, bet ir priminė, kad menas yra galingas įrankis, kuris gali pakeisti žmonių gyvenimus ir palikti neišdildomą pėdsaką širdyse.


  
  
  

                                                                                                                                                                

2024-04-09

Pivašiūnų globos namuose – maltiečių vizitas

 

Malonių pavasariškų siurprizų gausu ne tik lauke, bet ir Pivašiūnų globos namuose. Į globos namus balandžio 9 d. atvyko Pivašiūnų gimnazijos jaunieji maltiečiai ir jų vadovė Laima Žemaitienė.
Pivašiūnų globos namai, kaip ir daugelis kitų panašių įstaigų, visada atverti ne tik savo gyventojams, bet ir visiems norintiems pasidalinti šiluma bei bendryste.
Svečiai atsivežė ne tik gausią vaisių ir gėrybių pintinę, bet ir dideles širdis, kurių šiluma šildė viso susitikimo metu. Seneliai su džiaugsmu priėmė malonių lankytojų dovaną – jų dėmesį, dainas, bendravimą ir meilę.


 
  

                                                                                                                                                                

2024-02-22

Pivašiūnų globos namuose lankėsi Raudonojo kryžiaus darbuotojos, kurios gyventojams organizavo pirmosios pagalbos mokymus. 


    
    
                                                                                                                                                                

 

2024-02-20

Globos namuose svečiavosi Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojos, kurios gyentojams pravedė prevencinę paskaitą „Antimikrobinis atsparumas“ ir žaidimą apie antibiotikus. Žaidimo tikslas – informuoti gyventojus apie antibiotikų naudą ir žalą žmogaus organizme.

   
                                                                                                                                                                


2024-02-07

Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namai trečiadienio popietę sulaukė svečių – Alytaus pagyvenusių žmonių kolektyvų „Sidabrinė gija“ ir „Jovaras“. Šie kolektyvai seneliams dovanojo jų pačių jaunystės dainų ir saldžių dovanų. Bendruomenės vardu dėkojame svečiams už padovanotą koncertą.

   
  
                                                                                                                                                                

2024-01-12

Penktadienį, 8 val. Pivašiūnų globos namai uždegė languose žvakutes ir taip pagerbė Laisvės gynėjų atminimą.

    
                                                                                                                                                                

Pivašiūnų globos namai iš paukščio skrydžio žiemą.
   
                                                                                                                                                                


      
                                                                                                                                                                

Nuo pat Advento pradžios Pivašiūnų globos namai puošiasi Šv. Kalėdoms. Darbuotojai stengiasi sukurti gražias globos namų erdves lauke, languose, kad vakarais gyventojai galėtų grožėtis jaukia aplinka. Lai Kalėdinė dvasia gyvena gyventojų širdyse, o nuotaiką pakelia šventinė aplinka.

 

   

                                                                                                                                                                

 

Kiekvienais metais Vilniaus Šv. Juozapo gimnazijos bendruomenė ruošia dovanas visiems Alytaus rajono savivaldybės globos namuose gyvenantiems senoliams. Dovanų gausa pasklido į visus rajono senelių globos namus. Gruodžio 15 d. dovanos atkeliavo į Pivašiūnų globos namų gyventojų rankas. Kiek džiaugsmo išdalinta kiekvienam asmeniškai ir kiek šypsenų išvysta. Pivašiūnų globos namų gyventojai dėkoja ne tik už dovanas, bet ir už padovanotą šilumą ir gerą žodį kiekvienam senoliui.


                                      


                                                                                                                                                                

Globos namus aplankė du gėrio angeliukai. Labai ačiū už praskaidrintą senoliams popietę. 
Labai smagu, kad yra tokių šeimų, kurios moko savo vaikus dalintis, kurti šventinę nuotaiką tiems, kurie patys negali susikurti.
Ačiū Sandrai Dausinaitei už taip auklėjamus vaikus.

 

                  

                                                                                                                                                                

 

Pivašiūnų globos namų gyventojai pradeda gyventi Advento nuotaikomis. Adventas – susikaupimo ir tylos metas, kuomet prieškalėdiniame šurmulyje bandome rasti nusiraminimą namuose, artimųjų apsuptyje. O kokia advento pradžia be nuostabaus vainiko.
Advento vainikas – vienas pastarojo laikmečio krikščioniškųjų prieškalėdinio laikotarpio atributų, simbolizuojančių keturių advento savaičių laikotarpį.

 

              

                                                                                                                                                                

2023 m. lapkričio 20–24 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 24-ąjį kartą kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius mėgautis gyvenimu ir mokymusi. Šiais metais į suaugusiųjų mokymosi savaitę įsitraukė ir Alytaus r. Pivašiūnų globos namai. Lapkričio 23 d. vyko socialinė bendruomeniškumo akcija Pivašiūnų globos namų gyventojams „Skambantys garsai“, kurią organizavo Alytaus r. meno ir sporto mokykla. 

 

                 

                 

                                                                                                                                                                                                                                                
 

Lapkričio 9 d. Pivašiūnų globos namuose lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Alytaus skyriaus atstovai. Svečiai atsivežė gerą nuotaiką ir su globos namų gyventojais sužaidė senelių mėgiamą žaidimą „BINGO“.


                     

                     

                                                                                                                                                                                                                                           

 

TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir vaišinti draugus, kaimynus, kolegas. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Ne išimtis ir Pivašiūnų globos namai. Čia visi gyventojai gavo po gabalėlį kvapnaus pyrago.


   

                                                                                                                                                                                                                                                  

Helovinas – anglosaksiškų šalių šventė, kai pažymimas gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių ribos simbolinis išnykimas. Švenčiama spalio 31 d. Šios dienos proga Pivašiūnų globos namai pasipuošė darbuotojų skaptuotais moliūgais.


               

              

                                                                                                                                                                                                                                                
 

Lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, tradiciškai traukiame prie artimųjų kapų pagerbti mirusiuosius. Tam, kad šią dieną galėtume daugiau laiko skirti ramybei ir pasibūti su mums brangiais ir išėjusiais žmonėmis, svarbu iš anksto pasirūpinti ir kapų priežiūra. Spalio 27 d. Pivašiūnų globos namų gyventojai, lydimi šios įstaigos darbuotojų, lankė jiems brangių ir į amžinybę iškeliavusių giminaičių kapus, padėjo gėlių ir uždegė amžinosios šviesios simbolį – žvakę.


                        

                                                                                                                                                                                                                                              

 

Visų Globos namų vardu tariame didelį AČIŪ Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojoms - Dovilei ir Monikai už nuostabią Valentino dienos popietę. Seneliai turėjo galimybę išbandyti įvairius ergonomikos pratimus, lavinančius ne tik pirštų miklumą, bet ir atmintį. Sužinojo daug naudingos informacijos apie sveikatą ir kaip ją išsaugoti kuo ilgiau ir kuo geresnę.

 

     

                                                                                                                                                                                                                                        
 

Mūsų šaunioji Onutė padeda puošti globos namus.


                          

                                                                                                                                                                                                                                        


 

Miškininkystės paslaugų įmonės "Forestry service Lithuania" direktorius Airidas Zamblauskas sveikina globos namus su artėjančiomis šventėmis ir dovanoja Eglutę palaikyti Šv. Kalėdų dvasią.


                               

 

                                                                                                                                                                                                                                        

Pivašiūnų gimnazijos maltiečiai  sveikina globos namų gyventojus su artėjančiomis Šventomis Kalėdomis.

 

     

                                                                                                                                                                                                                                        

Šaltą rudenio rytą globos namų gyventojai gavo šiltus linkėjimus nuo Raudonojo kryžiaus savanorių.

 

                                                                                                                                                                                                                                        

Onės Baliukonės sodelyje – Europos paveldo dienų renginys

 

                                                                                                                                                                                                                                        

 

Europos paveldo dienos kitaip: Smagiai, sveikai ir orientuotai

Alytaus rajono savivaldybė, kaip ir kasmet, prisijungė prie Europos paveldo dienų, siekdama, kad renginiai būtų patrauklūs bei įdomūs įvairaus amžiaus gyventojams. 

Vienas netradicinių renginių vyko Butrimonyse. Orientacinių varžybų principu paremtas smagus žaidimas „Susiorientuok kultūringai!“ į miestelio erdves ir paveldo objektus ieškoti paslėptų dėlionės detalių pritraukė ne tik jaunimą. Vyriausiai ir sėkmingai visas užduotis atlikusiai Onutei, dalyvavusiai renginyje su Pivašiūnų globos namų komanda, – 76 metai!

Butrimonyse ir aplink miestelį – gausu į Kultūros vertybių registrą įtrauktų objektų: nuo pavienių namų, kryžių, kapinių, piliakalnio – iki istorinės trikampės miestelio aikštės, kurioje prieš keletą metų įrengus fontaną į Butrimonis patraukė daug svečių ir turistų. Trijų tautų (lietuvių, žydų ir totorių) miesteliu vadinami Butrimonys atgijo.

Renginyje dalyvavusi Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė sakė, kad lankomi, saugomi paveldo objektai turi būti pristatomi ir lankomi ne tik įprastai, kuomet specialistas ar gidas kalba, o kiti pasyviai klausosi, bet aktyviai ar žaismingai dalyvauja, kas ypač patrauklu ir įdomu jaunimui.

Renginys – darnios bendrystės tarp skirtingų įstaigų pavyzdys. Ne vienerius metus panašių priemonių pagalba jaunus žmones atkreipti dėmesį į sveikatos saugojimo dalykus kvietęs Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, drauge su seniūnija, gimnazija, kultūros centru, biblioteka ir vaikų dienos centru miestelyje surengė aktyvias nuorodų ir užduočių paieškas. „Lukštenant“ painias nuorodas, įveikiant tiek fizines, tiek protines užduotis apie paveldą, kultūrą, tvarumą ir sveikatą buvo aplankyta ir sužinota daug tiek primirštų, tiek ir žinomų dalykų.

– Tai gražus pavyzdys, kuomet stereotipiškai jaunimui lyg ir neįdomūs dalykai buvo pateikti kitaip, pasirodo, kad tai gali ir sudominti, ir pritraukti, – sakė mero pavaduotoja D. Kitavičienė ir pasidžiaugė, jog senolės Onutės dalyvavimas ir sėkmingas varžymasis su jaunuome tik įrodo, kad renginys puikiai pavyko.
 

Alytaus rajono savivaldybės informacija


                                                                                                                                                                                                                                                   
              

 

                                                                                                                                                                                                                                        


Pivašiūnų gimnazijos maltietės spalio 21 dieną atnešė braškių pavaišinti ir pralinksminti globos namų gyventojus.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                        

Globos namai pavasarėjant iš paukščio skrydžio.